II edycja konkursu wiedzy o samorządzie gminnym pt. „Mosina samorządem stoi”

Dnia 26 kwietnia w budynku byłego gimnazjum w Pecnej (obecnie Szkole Podstawowej) odbyła się II edycja Konkursu wiedzy o samorządzie gminnym pt. „Mosina samorządem stoi”. Wzięło w nim udział 6 drużyn reprezentujących gminne szkoły. Naszą szkołę reprezentowali: Julia Kordy, Maurycy Szulakiewicz oraz Piotr Dratwa.
Konkurs składał się z 3 części:
1. Quiz z wiedzy o samorządzie,
2. Prezentacja multimedialna na temat samorządu,
3. Opowiadanie o zdjęciach przedstawiających osoby i miejsca z gminy Mosina.
Nagrody zostały ufundowane przez radnych Rady Miejskiej.
I nagrodę w wysokości 500 zł otrzymała drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Mosinie w składzie: Natalia Kijak, Maria Troszczyńska i Franciszek Niemczewski. Ich prezentacja multimedialna o budżecie obywatelskim była najlepsza. Zawierała wyniki przeprowadzonej w Internecie krótkiej sondy oraz pomysły na to, jak przybliżyć mieszkańcom BOGM.
II miejsce i nagrodę w wysokości 300 zł zdobyła reprezentacja Gospodarzy, III miejsce i nagrodę w wysokości 200 zł wywalczyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Daszewicach.
Konkurs od strony merytorycznej przygotowała Małgorzata Kaptur. W jury konkursowym Radę Miejską reprezentowali także Wiesława Mania oraz Dominik Michalak.
Regina Burkiciak