Świetlica zaprasza -Lubimy miło spędzać czas!

Drogie Dzieci!

W tym tygodniu przerabiamy temat “ Lubimy spędzać czas – propozycje zabaw”. Myślę, że jest to super temat dla Was, no bo kto nie lubi się z nas bawić?:) Zdajemy sobie sprawę, że nauka jest bardzo ważna ale gdybyście mieli ochotę to przesyłam kolejne propozycje zabaw domowych z komputerem lub bez.

ZADANIE 1.

Każdy potrafi rysować! Tak… tak to prawda. Jeśli nie wierzycie jest na to pewien sprytny sposób. Sprawdźcie sami:

24 zabawnych I prostych rysunków dla całej rodziny

Swoje prace zamieście proszę w plikach świetlicy, czekamy:)

Życzę dobrej zabawy

ZADANIE 2.

Świetna zabawa nie tylko dla dzieci

BAŃKA W BAŃCE

C o jest potrzebne? Woda, cukier, płyn do mycia

naczyń, słomka, łyżka, szklanka

C o należy zrobić? Do szklanki wlewamy wodę.

Wsypujemy 1 łyżkę cukru i mieszamy.

Dodajemy dwie łyżki płynu do naczyń

i mieszamy. Zwilżamy stół nasza

miksturą (moczymy rękę w szklance

i rozprowadzamy na stole) i

dmuchamy bańki blisko stołu.

C o się dzieje? Dmuchamy tak aby powstawała

bańka w bańce

Tutaj film do tego doświadczenia: Eksperyment -Bańka w bańce

Zabawa gwarantowana!

ZADANIE. 3

Proste zabawy ruchowe dla wszystkich

SKOCZ DO METY!

Wystarczy kostka do gry, dwa sznurki na podłodze oznaczające start, metę i możemy zaczynać. Ustawiamy zawodników przy pierwszej linii.
Każdy z nich rzuca kostką i skacze tyle razy ile oczek wyrzucił. Powtarzamy to aż ktoś przekroczy linię mety!

ZBIERANIE STOPAMI PRZEDMIOTÓW

Rozrzucamy na podłodze małe przedmioty. Ustawiamy miskę/koszyk. Dziecko zdejmuje jedną skarpetkę i stopą zbiera przedmioty z podłogi, następnie wrzuca je do wyznaczonego pojemnika. Jedno dziecko może to robić na czas. Przy większej liczbie dzieci ta zabawa może być formą konkurencji.

KROKODYLKI- zabawa przy muzyce

Każdy dostaje klamerkę i stara się przypiąć ją komuś. Należy szybko umykać przed klamerkami i szybko pozbywać się ich.
Gdy muzyka ucichnie, liczymy ile kto ma klamerek. Wygrywa osoba, która ma ich najmniej.

Pozdrawiam serdecznie i życzę udanej zabawy.

Paulina Mrug, wychowawca świetlicy.