Przygotowanie do Wielkanocy!!!

Drodzy Uczniowie!

Zaczynamy Świąteczne przygotowania👌 A oto dzisiejsze „Świetlicowe wyzwania”  🐣🐰🐇🐥🥚. Liczymy na Wasze ciekawe pomysły.
Powodzenia 🙂

Zadania na 07.04.2020
Czas na „Kółko Kulinarne”.
Poproś starszą osobę o pomoc, a na pewno Ci się uda.
Składniki: – 500g mąki, 15g suchych drożdży, 1/3 szklanki cukru, 2 jaja, 250 ml mleka, 70 g masła, duża szczypta soli, rodzynki.
Przygotowanie:
  1. Mąkę wymieszaj z drożdżami. Dodaj resztę składników i wyrób ciasto. Dodaj roztopiony tłuszcz i dalej wyrabiaj, aż ciasto będzie elastyczne i miękkie. Uformuj kulę, włóż do oprószonej mąką miski. Przykryj ściereczką i odstaw w ciepłe miejsce. Czekaj ok. 1.5 godziny.
  2. Krótko wyrób i podziel na 15 części. Z każdej oderwij kawałeczek i uformuj główkę z uszami
wetknij w nią 1 rodzynkę. Z reszty utocz wałek i zwiń na kształt ślimaka. Z tylnej części zrób ogonek. Połącz, tworząc zajączka.
  1. Ułóż je na dwóch blachach wyłożonych papierem do pieczenia. Zachowaj spore odległości między nimi, bo urosną. Pozostaw na kwadrans. Rozgrzej piekarnik do 180 stopni C i piecz przez ok. 15-17 minut. Smacznego!!!
Wielkanocne Ozdoby
Wykonaj prostą ozdobę wielkanocną symbolizującą Święta Wielkanocne. Praca ozdobi Twój pokój. Możesz skorzystać z mojej propozycji przedstawionej TUTAJ.
Wytnij okrąg, może to być papierowy talerzyk lub brystol. Z wyciętego środka wytnij głowę zająca. Wytnij z papieru kilka jajek. Wszystko pokoloruj- technika dowolna. Przyklej głowę i jajka do okręgu. Praca gotowa.
Krzyżówki wielkanocne
Czas na łamigłówki umysłowe. Możesz rozwiązać online lub wydrukować.
Powodzenia!
Już się za Wami Kochane dzieci, bardzo stęskniłam ! Do zobaczenia jak najszybciej! Wychowawca pani Danusia