Dzień Papieski w naszej szkole

16 października 2019 obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Papieski. Uczniowie mogli bliżej poznać historię życia Karola Wojtyły, wysłuchać przez szkolny radiowęzeł archiwalnych nagrań związanych z życiem Jana Pawła II, wykazać się wiedzą na temat życiorysu papieża, a szkolne korytarze zostały przystrojone żółto-białymi chorągiewkami papieskimi.

Delegacje klas zapaliły w tym dniu znicz przy kamieniu Jana Pawła II, oddając hołd wielkiemu Polakowi.
Podczas wydarzenia został spisany rękami uczniów długi (na kilkumetrowym płótnie) list z życzeniami do obecnie urzędującego papieża Franciszka, który zostanie następnie wysłany do Watykanu.

Uczniowie opracowali również niezwykle ciekawe plany wizyty papieża Franciszka w naszym mieście, przygotowując się tym samym do jego wizyty w Mosinie.
Barbara Skoczylas