Sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 2018/2019

Rok szkolny 2018/2019 powoli przechodzi do historii. W Szkole Podstawowej nr 2 w Mosinie był on niezwykle pracowity, bowiem uczniowie wzięli udział, między innymi, w licznych konkursach szkolnych. Ich organizatorzy, nauczyciele, proponowali młodzieży konkursy dające im możliwość rozwinięcia już posiadanych kompetencji i zdobycie nowych, sprzyjających  dalszemu ich rozwojowi, zarówno indywidualnemu, jak i społecznemu.

Nasi uczniowie brali jednak udział nie tylko w konkursach wewnętrznych, ale także w tych, które odbywały się na szczeblach   gminnym, powiatowym, wojewódzkim jak i ogólnopolskim. Najbardziej znaczące spośród konkursów to niezmiennie konkursy wojewódzkie i ogólnopolskie, w których młodzież Szkoły Podstawowej nr 2 odniosła liczne sukcesy będące wynikiem ciężkiej pracy, zarówno uczniów jak i nauczycieli.

W tym miejscu chcielibyśmy wymienić najbardziej znaczące konkursy i osiągnięte przez naszych uczniów wyniki.
Zofia Maćkowiak uzyskała tytuł finalistki Wojewódzkiego Konkursu Historycznego oraz tytuł finalistki Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej dla Gimnazjalistów. Do obu konkursów przygotowała uczennicę pani Beata Buchwald.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Mosinie wzięli udział także w XVIII Ogólnopolskim Konkursie Arsenał Pamięci. Uczestniczki tego konkursu, które przygotowały do niego panie: Beata Buchwald oraz Beata Mazur, czyli Iga Lewandowska, Zofia Maćkowiak oraz Agata Kasperkowicz zostały laureatkami etapu ogólnopolskiego.

Z kolei w VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historyczno – Literacko – Artystycznego aż czterech uczniów uzyskało tytuł laureatów. Są to: Zuzanna Lange, Aleksandra Lange, Magdalena Żerdzińska, Jerzy Żerdziński. Wyróżnienia przypadły w tym konkursie Idze Rosolskiej oraz Agacie Nowickiej. Wszystkich spośród wymienionych uczniów przygotowały do konkursowych zmagań panie: Beata Buchwald i Beata Mazur.

Laureatem Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego został: Mateusz Nowicki, finalistą Mikołaj Nowicki. Obaj uczniowie, przygotowując się do konkursu, pracowali pod kierunkiem pani Bernadety Marczak.
W Wojewódzkim Konkursie Fizycznym, do których przygotowali naszych uczniów pani Małgorzata Śliwińska oraz pan Dariusz Madej, Mateusz Nowicki uzyskał tytuł laureata, natomiast Mikołaj Nowicki zdobył tytuł finalisty.
Laureatem Wojewódzkiego konkursu Geograficznego został Hubert Kubiak. Nad przygotowaniem Huberta do konkursu czuwała pani Beata Cieślewicz.

W tym roku szkolnym odbył się również Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego. Uczennica, przygotowana do konkursu przez panią Mariolę Dominiczak, Maja Kilian, została finalistką tego konkursu.
Warto też wspomnieć o innym uczniu naszej szkoły – Radosław Preisler zagrał na gitarze podczas VIII Gali Utalentowanych Młodych Wielkopolan.

Nasi uczniowie mieli także osiągnięcia sportowe. Oto najważniejsze spośród nich

Mistrzostwa Rejonowe w Szkolnej Drużynowej Lidze Lekkoatletycznej
Zofia Jasińska rzut oszczepem I miejsce
Wiktoria Bręczewska rzut oszczepem III miejsce
Bartosz Filipiak pchnięcie kulą I miejsce
Jan Paluszak bieg na 600 metrów III miejsce
Do zawodów przygotowali uczniów panowie: Jacek Kołtoniak i Marcin Kilian

W Mistrzostwach Województwa Wielkopolskiego w Szkolnej Drużynowej Lidze Lekkoatletycznej
Bartosz Filipiak zajął IV miejsce w konkurencji pchnięcie kulą
Do zawodów przygotował ucznia pan Marcin Kilian

Gratulujemy naszej młodzieży spektakularnych sukcesów w tak licznych konkursach. Gratulacje składamy także nauczycielom przygotowującym uczniów do konkursów i zawodów sportowych.

Informacje zebrała
Wiesława Szubarga