Kolejny sukces w dziedzinie matematyki

22 marca 2019 r. odbył się na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Wydział Matematyki i Informatyki XII Wojewódzki Konkurs Matematyczny 'Pitagorejczycy” adresowany
do uczniów gimnazjum oraz klas 8 szkoły podstawowej.
Organizatorem konkursu jest Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Wydział Matematyki i Informatyki oraz Zespół Szkół w Luboniu.
W konkursie wzięło udział około 80- ciu uczniów z Wielkopolski. Naszą szkołę reprezentowali Jerzy Żedziński klasa 8B, Mikołaj Nowicki kl. III A gimn oraz Mateusz Nowicki z kl. IIIA gimn.
Mateusz Nowicki zdobył zaszczytne II miejsce w tym konkursie . Jest to kolejny sukces tego ucznia w dziedzinie matematyki.
Wszystkim chłopcom jeszcze raz serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów w zmaganiach z matematyką.

Bernadeta Marczak