Noc Naukowców

Od wielu już lat uczniowie naszej szkoły biorą udział w Nocy Naukowców organizowanej przez poznańskie uczelnie wyższe. Tak było i w tym roku. Gimnazjaliści pod opieką p. Beaty Cieślewicz, p. Małgorzaty Śliwińskiej i p. Dariusza Madeja w ostatni piątek września udali się na Politechnikę Poznańską, by skorzystać z bogatej oferty wykładów i pokazów. Mimo tego, że „po lekcjach”, że pora powrotu późna (22.00) – chętnych było wielu. I chyba nikt nie wrócił zawiedziony. Wśród atrakcji znalazł się pokaz „Fizyka Water Show”, Laboratorium Szalonego Chemika, symulator dachowania i wiele, wiele innych. Nasza koleżanka okazała się najgłośniejsza w całym mieście i wygrała Konkurs Krzykaczy.     Nocą, pełni wrażeń wróciliśmy do Mosiny z przekonaniem, że w przyszłym roku znów weźmiemy udział w Nocy Naukowców. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy we wrześniu 2017!

Małgorzata Śliwińska